Bitez Gezilecek ve Görülecek Yerler

Plajlar: Bitez’in yarım ay şeklindeki kumsalında birbirinden güzel plaj ve beachler var. Tatiliniz sırasında her gün farklı bir Bitez plajını keşfedebilir, eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Plajlarda; su kayağı, kano, yelken ve sörf yapılabiliyor. Özellikle Bitez Halk Plajı’na mutlaka gidin.

Gara Kilisesi: 1800 yıllık bir tarihe sahip olan Rum Gara Kilisesi; mozaikleri, odaları ve su kuyusuyla Bitez’in en görülesi noktalarından biri. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gara Kilisesi’nin turizme kazandırılması için çalışmalara devam ediyor. Bitez gezilecek yerler listenizde bu tarihi kalıntıya kesinlikle yer vermelisiniz.

Bodrum Merkez: Bitez, Bodrum Merkez’e yaklaşık 6 kilometrelik bir uzaklığa sahip. Bitez’den kalkan dolmuşlarla veya yürüyerek Bodrum Merkez’e geçebilirsiniz. Bitez biraz daha sakin, huzur veren bir belde; Bodrum ise hareketli gece hayatıyla, tarihi noktalarıyla ve doğal güzellikleriyle uzun keşifler yapabileceğiniz bir ilçe. Bodrum Merkez’deki Bodrum Kalesi, kalenin içindeki Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Bodrum Antik Tiyatro ve Halikarnas Mozolesi bölgenin en ünlü gezi noktalarıdır.

Gümbet: Gümbet ile Bitez arası 4 kilometre… Bitez’deki tatiliniz sırasında Gümbet’e kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Hareketli bir gece hayatına sahip olan Gümbet’te doyasıya eğlenebilirsiniz. Gümbet’in girişindeki tarihi Mindos Kapısı’nı da gezilecek ve görülecek yerler listenize dahil edebilirsiniz.

Bitez Yapılacak Aktiviteler

  • Bitez’in begonvil ve mandalina bahçeleriyle sarmalanmış doğasında sabah yürüyüşleri yapın.
  • Plajlarda yüzerken, su sporlarına da dahil olun. Dalış, su kayağı ve yelken Bitez plajlarında en popüler aktivitelerdir.
  • Bitez yapılacak aktivitelerden biri de windsurf. Bitez Koyu’nun çok fazla rüzgar almasından dolayı Bodrum’da windsurf için en ideal noktadır.
  • Bitez İskelesi’nden kalkan günübirlik tekne turlarına katılın, Bodrum’un eşsiz koylarını keşfedin.
  • Bölgede taze meyvelerle yapılan dondurmaların tadına bakın.
  • Bitez’de Ne Yenir?

    Bitez’in doğal güzelliklerine karşı konuşlanmış olan birçok restoran bulunuyor. Bitez restoranlarında balık ve sebze yemeklerinin yanı sıra çorbaların da tadına bakmalısınız. Kabak çiçeği dolması, çökertme kebabı ve taze börülce yemeği ilk denemeniz gereken lezzetler arasında.