Güvercinlik Gezilecek ve Görülecek Yerler

Güvercinlik Plajı: Güvercinlik, Bodrum’un en sakin ve bir o kadar temiz bir plajına sahiptir. Güvercinlik Plajı’nda denizin tadını çıkarıp, çevresindeki restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Plajda, şezlong ve şemsiye bulunuyor.

Torba: Torba beldesi; Bodrum’a 6 kilometre, Güvercinlik’e ise 16 kilometrelik bir uzaklığa sahip. Güvercinlik gezilecek ve görülecek yerler listenize Torba beldesinin sakin ve huzurlu doğasını mutlaka dahil etmelisiniz. Vaktiniz olursa Torba’nın köylerine de mutlaka uğrayın.

Bodrum: Güvercinlik’in Bodrum’a olan yakın konumu turistlerin dikkatini çekmekte… Güvercinlik gezilecek yerleriniz arasına; Bodrum’un tarihi kalıntılarını, birbirinden güzel plajlarını ve gece hayatını dahil edebilirsiniz. Bodrum’a ayırdığınız günde Bodrum Antik Tiyatro ve Bodrum Kalesi’ni ziyaret edip, bölgenin küçük çarşılarında mutlaka alışveriş yapın.

Güvercinlik Yapılacak Aktiviteler

  • Güvercinlik Plajı’nda yüzerken şnorkelle dalışlar yapın.
  • Beldenin bozulmamış doğasında bisikletle gezin veya uzun yürüyüşler gerçekleştirin.
  • Eğlenceyi seviyorsanız akşam saatlerinde Bodrum Barlar Sokağı’na gidin.
  • Bodrum´dan kalkan günlük tekne turlarına katılın.
  • Güvercinlik’te Ne Yenir?

    Bodrum’un en seçkin lezzetlerinden küçük aperatif yiyeceklere kadar her damağa ve her keseye uygun Güvercinlik restoranları bulunuyor. Bodrum Güvercinlik’in yöresel tatlarını deniz ürünleri ve sebzeler oluşturuyor. Çökertme kebabı, ahtapot çorbası ve kabak çiçeği dolması Güvercinlik’te denemeniz gereken yemeklerin başında geliyor. Ayrıca balık restoranlarında mevsimine göre balık yiyebilir, masanızı çeşitli salata ve mezelerle süsleyebilirsiniz.