Kaynar Gezilecek ve Görülecek Yerler

Leleg Mezarları: Torba sınırlarına yakın olan Leleg mezarlarını Kaynar gezilecek yerler listenizin ilk sırasına alabilirsiniz. Bodrum Yarımadası’nın ilk sakinleri olduğu bilinen Lelegler, binlerce yıllık kaya mezarlarıyla kendi tarihi ve kültürlerine ışık tutmaya devam ediyor. Mezar kalıntıları, 2500 yıllık bir tarihe sahip.

Antik Bizans Manastırı: Lelegler döneminden günümüze gelen bir diğer kalıntı ise antik Bizans Manastırı’dır. Tıpkı Leleg mezarları gibi 2500 yıllık bir geçmişe sahip olan Bizans Manastırı, Kaynar’dan kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir noktada.

Bodrum Kalesi: Torba Kaynar’dan kalkan minibüslerle Bodrum Merkez’e geçip, ilçenin en popüler gezi alanı olan Bodrum Kalesi’ni mutlaka gezmelisiniz. Kale, hem mimarisi hem tarihi hem de içindeki Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’yle uzun soluklu bir gezi sunuyor. 15. ve 16. yüzyılla tarihlendirilen Bodrum Kalesi’nin manzarası da mimarisi kadar ön planda.

Kaynar Yapılacak Aktiviteler

  • Torba ve Kaynar plajlarında denize girerken şnorkelle küçük dalışlar gerçekleştirmeyi unutmayın.
  • Torba’dan Didim’e düzenlenen turlara katılıp Priene ve Milet’i gezme şansını kaçırmayın.
  • Torba Kaynar barları yok denecek kadar az sayıda. Gece geç saatlere kadar eğlenmek için Bodrum Barlar Sokağı’nı tercih edin.
  • Kaynar’da Ne Yenir?

    Torba Kaynar, Bodrum’a olan yakınlığı sebebiyle Ege mutfak kültürünü yaşatan bölgelerden biridir. Özellikle zeytinyağlı yemekler ön planda olup, ayrıca balık çeşitleri, deniz ürünleri, otlu ve sebzeli yemekler Torba Kaynar restoranlarında tadabileceğiniz yöresel lezzetlerin ilk sıralarında. Kabak çiçeği dolması, balık çorbası ve otlu börek çeşitlerini tatiliniz sırasında damağınızla buluşturabilirsiniz. Kaynar restoranlarının mönülerinde yer alan Türk mutfağının en seçkin yemekleri de gün arasında masanızı süsleyebilir. Deniz kıyısı boyunca sıralanmış Bodrum restoranlarını da yemek için tercih edebilirsiniz.