Turgutreis Gezilecek ve Görülecek Yerler

Günbatımı Plajı: Turgutreis sahil kıyısının en popüler noktasıdır Günbatımı Plajı. Gün batımının en güzel göründüğü yer olmasından dolayı bu ismi almıştır. Uzunluğu 150 metre olan plajda serin suların tadını çıkarabilirsiniz.

Turgutreis Marina: Bodrum Yarımadası’nın en büyük marinası Turgutreis’te bulunuyor. Marina içerisindeki mağazaları gezebilir, restoranlarda öğle veya akşam yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

Turgutreis Pazarı: Turgutreis gezilecek yerler listenize Turgutreis Pazarı´nı dahil edin. Hem çeşitli sebze ve meyve alabileceğiniz hem de el yapımı birçok takı ve aksesuar alabileceğiniz Turgutreis Pazarı, cumartesi günleri kuruluyor. Fiyatlar oldukça uygun.

Şevket Sabancı Kültür Merkezi: Çeşitli gösteriler ve tiyatro oyunlarının sergilendiği Şevket Sabancı Kültür Merkezi, her yaş grubuna hitap eden bir gezi noktasıdır. Kültür merkezi; hızlı okuma, seramik, mozaik ve kaligrafi gibi dersler de veriyor.

Turgutreis Yapılacak Aktiviteler

  • Rüzgar sörfü, su kayağı ve jet-ski gibi su sporlarını deneyin.
  • Cumartesi kurulan Turgutreis Pazarı’nda alışveriş yaparken el sanatları ürünlerinden mutlaka satın alın.
  • Bodrum’dan kalkan günübirlik tekne turları ile Turgutreis’in çevresine yakın plajları ve koyları keşfedin. Turgutreis’e en yakın koylar; Karaincir, Akyarlar, Kadıkalesi ve Akçabük’tür.
  • Eğer Yunanistan vizeniz varsa Kos Adası’na gidip tüm günü orada geçirin.
  • Turgutreis’de Ne Yenir?

    Turgutreis, Muğla ve dolayısıyla Bodrum yöresel yemeklerini sunan birçok restorana sahiptir. Balık çorbası, ahtapot çorbası, iskorpit pilakisi, kabak çiçeği dolması ve deniz kestanesi, Turgutreis’te ilk denemeniz gereken lezzetlerdir. Turgutreis restoranlarındaki alakart menüler de iyi bir seçenek olabilir. Bölgedeki mekanlar kahvaltılarıyla da oldukça ünlü.