Hisarönü Gezilecek ve Görülecek Yerler

Ölüdeniz: Turkuaza çalan denizi, çevresindeki konaklama tesisleri ve yamaç paraşütünün yapıldığı en popüler nokta olması sebebiyle dikkatleri üzerine çeken tatil beldesidir Ölüdeniz. Fethiye Hisarönü tatilinizde Ölüdeniz Plajı’nda denize girmeden, çevresini keşfetmeden ve en önemlisi yamaç paraşütü yapmadan evinize dönmeyin.

Ovacık: Fethiye ve Ölüdeniz’in arasında kalan Ovacık beldesi, son yıllarda turizm açısından oldukça gelişmiştir. Gerek konaklama tesisleriyle, gerek restoranları ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Ovacık’ı Hisarönü gezilecek ve görülecek yerler listenize mutlaka dahil etmelisiniz.

Fethiye Merkez: Hisarönü otellerinde konakladığınız günlerde Fethiye’ye mutlaka geçmelisiniz. Tarihin ve doğanın bütünleştiği Fethiye’nin bembeyaz kumsallarına ve turkuaza dönen sularına zaman ayırıp tatilinizi daha keyifli hale getirebilir ve Fethiye’deki küçük hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yaparak her anın tadını çıkarabilirsiniz. Rotanızı Fethiye Kalesi’ne çevirmeyi de unutmayın.

Hisarönü Yapılacak Aktiviteler

  • Hisarönü’nde güzel bir köy kahvaltısıyla güne başlayın.
  • Ölüdeniz’in en popüler aktivitesi olan yamaç paraşütü deneyimini mutlaka yaşayın.
  • Ölüdeniz Plajı’nın beyaz kumsallarına bolca vakit ayırın.
  • Ölüdeniz’den kalkan tekne turlarıyla çevre koyları keşfedin.
  • Hisarönü, Fethiye’nin en popüler barlarına sahip. Akşam saatlerinizi Hisarönü barlarında eğlenerek geçirin.
  • Fethiye Hisarönü’nde Ne Yenir?

    Yeme-içme alternatifinin çok olduğu Fethiye Hisarönü’nde hem yöresel yemekleri hem de Türk mutfağına ait birçok lezzeti deneyebilirsiniz. Özellikle turistlerin beğenerek tattığı lezzetlerin başında, taze balık ve meze çeşitleri geliyor. Sac böreği, bulgurlu domates ve sündürme de severek yenilen yöresel yemeklerden birkaçı. Diğer taraftan sadece Hisarönü restoranlarıyla sınırlı kalmayıp, yakın çevrelerdeki Çalış, Belcekız, Fethiye Merkez ve Ölüdeniz restoranlarını da tercih edebilirsiniz.