Karagözler Gezilecek ve Görülecek Yerler

Çalış: Fethiye Karagözler’e yakın konumda bulunan Çalış, masmavi denizi ve ünlü plajıyla görülmesi gereken bir bölge. Palmiye ağaçlarının süslediği Çalış, özellikle sörf tutkunları tarafından tercih ediliyor. Bol rüzgar alan bir belde olmasından dolayı sörf gibi birçok su sporları aktiviteleri için de idealdir. Çalış’ta; bar, restoran ve cafe işletmeleri de bulunuyor.

Kelebekler Vadisi: Fethiye’nin en popüler gezi noktaları arasındaki Kelebekler Vadisi, Karagözler gezilecek ve görülecek yerler listenizde mutlaka olmalı. Vadi, 1995 yılında sit alanı olarak ilan edilmiş olup, yapılaşmaya izin verilmiyor. Buradaki ağaç ve çadır evlerde konaklama imkânı bulunuyor. Trekking yaparak farklı güzellikleri keşfedeceğiniz Kelebekler Vadisi, Fethiye Karagözler tatilinizin en eğlenceli rotası olacak.

Ölüdeniz: Yamaç paraşütüyle ünlü Babadağ’ın eteklerinde bulunuyor ve turkuaza çalan deniziyle yıl içinde yüzlerce turiste ev sahipliği yapıyor Ölüdeniz. Karagözler gezilecek yerler listenize Ölüdeniz’i de dahil ederek, Fethiye’nin en popüler bölgesini baştan sona gezebilirsiniz.

Karagözler Yapılacak Aktiviteler

  • Karagözler’den kalkan tekne turlarıyla birçok koyu ve adayı keşfedin. En popüler turlar ise 12 Adalar ve Şövalye Adası turları.
  • Ölüdeniz’e geçerek Babadağ’ın eteklerinde yamaç paraşütü heyecanını yaşayın.
  • En az bir gece Kelebekler Vadisi’nde kamp kurun.
  • Dalış, jet-ski, banana gibi su sporları aktivitelerine katılın.
  • Genellikle turistlerin ilgi gösterdiği takı tezgahlarından bileklik ve kolye gibi aksesuarlardan satın alın.
  • Karagözler’de Ne Yenir?

    Fethiye Karagözler’de, sokak aralarında bulunan küçük restoranlarda günün her öğünü yemek yiyebilirsiniz. Deniz kıyısına sıralanmış restoranlarda genellikle yöresel lezzetlere yer veriliyor. Döndürme, sündürme, çökertme kebabı, ölemeç çorbası gibi Ege mutfağına ait yemeklerin yanı sıra, yöre halkının kendi elleriyle yaptığı gözleme ve sac kavurmalarının da tadına bakmalısınız.