Kumlubük Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kumlubük Koyu: Marmaris Kumlubük Koyu, kum plajları ve cam gibi deniziyle vaktin nasıl geçtiğini hissettirmeyen bir yer. Koyda banana ve jet ski gibi su sporları yapılabiliyor. Marmaris’ten sadece 4 kilometrelik bir uzaklıkta yer alması bir avantaj olup, turistlerin uğramadan geçmediği bir noktadır Kumlubük Koyu.

Amos Antik Kenti: Amos Antik Kenti, Kumlubük ve Turunç’un arasında kalmakta… Antik kentte; anıtlar, heykeller, sarnıç ve tiyatro kalıntıları bulunuyor. Marmaris ilçe merkezine 24 kilometre mesafede bulunmakla birlikte, Turunç ile arasında 2 kilometrelik bir mesafe vardır. Kumlubük gezilecek yerler listenize dahil edip rotanızı Amos’a çevirebilir, kısa bir tarihi yolculuğa çıkabilirsiniz. Antik kentin bulunduğu nokta, aynı zamanda ismini aldığı Amos Koyu’na hakim bir manzaraya sahip.

Turunç Koyu: Kumlubük tatil beldesi, Turunç Koyu’na yakın bir konumda bulunuyor. Aralarında yaklaşık 5 kilometrelik bir mesafe var. Turunç’un uzun sahil şeridinde sıralanmış kafe ve restoranlarda günün en keyifli saatlerini geçirebilir, tertemiz plajında kulaç atarak serinleyebilirsiniz. Turunç Plajı, mavi bayrak ile ödüllendirilmiştir.

Kumlubük Yapılacak Aktiviteler

  • Kumlubük’ün doğasını sabah saatlerinde yürüyüş yaparak keşfedin. Yanınıza fotoğraf makinesi alarak en güzel noktaları fotoğraf karelerine yansıtın.
  • Kumlubük sahillerinde su sporları aktivitelerine katılabilirsiniz. Banana ve jet-ski en popüler aktiviteler.
  • Marmaris tekne turlarıyla diğer koyları keşfedeceğiniz saatler ayırın kendinize.
  • Kumlubük’te Ne Yenir?

    Marmaris mutfağının hafif ve sağlıklı yemeklerini Kumlubük’te deneyeceğiniz restoranlar bulunuyor. Taze sebzelerle yapılan yemek çeşitleri, zeytinyağlılar ve balığın ön planda olduğu Kumlubük’te alternatif olarak Türk mutfağının en seçkin yemeklerini de yiyebileceğiniz mekanlar bulabilirsiniz. Taratorlu börülce salatası, hindiba, zeytinyağlı bamya ve mantar dolması Marmaris Kumlubük yöresel yemekleri arasında en sevilen lezzetlerdir. Ayrıca ünlü Marmaris çam balının da tadına bakmadan evinize dönmeyin.