Turunç Gezilecek ve Görülecek Yerler

Amos Koyu: Amos Koyu, Turunç tatilinizde baştan sona gezmeniz gereken noktalardan biri… Koyda denize girebilir, doğanın içinde yürüyüşler yapabilir, tarihi kalıntıları ziyaret edebilirsiniz.

Amos Antik Kenti: Amos Koyu’nda yer alan antik yerleşim alanındaki tarihi kalıntıları ziyaret edebilirsiniz. Amos Antik Kenti’nde; tapınak, sarnıç, anıt ve tiyatro günümüze kadar gelebilmiş önemli kalıntılar arasında. Bölge, Turunç’a yaklaşık 2 kilometrelik bir uzaklıkta yer alıyor.

Kumlubük: Turunç’ 5 kilometre uzaklıkta bulunan Kumlubük; sakinliği, insanı kendine hayran bırakan doğası ve balık restoranlarıyla uğramadan dönmemeniz gereken bir nokta. Marmaris’in birbirinden güzel koylarından biri olan Kumlubük’te tertemiz bir deniz, deniz kıyısı boyunca sıralanmış restoranlar sizleri bekliyor. Kumlubük’te yürüyüş yapabilir, eğer malzemelerinizi getirirseniz dalış yapabilirsiniz.

Turunç Yapılacak Aktiviteler

  • Turunç’un çevresinde dalış yapabileceğiniz noktalar bulunuyor. Bölgenin en popüler aktivitelerinden biri olan dalış turlarına katılıp, su altı dünyasını keşfedin.
  • Bölgenin doğasına daha yakından dokunmak için trekking yapın.
  • Jeep safari turların katılarak dağların yamaçlarındaki birçok noktayı keşfedin.
  • Günübirlik tekne turlarıyla Marmaris’in sessiz, sakin ve bakir koylarını yakından görün. Her koyda yüzme molaları verin.
  • Turunç’ta Ne Yenir?

    Ege ve Akdeniz yöresel yemekleri başta olmak üzere Türk ve dünya mutfağına kadar birçok lezzeti deneyebileceğiniz Turunç restoranları mevcut. Turunç’ta zeytinyağlılar ve otlu yemekler yöresel lezzetlerin temelini oluşturuyor. Mevsimine göre balık ve deniz ürünlerinin yanı sıra Turunç’un ünlü çam balını damağınızla buluşturmadan tatilinizi sonlandırmamalısınız. Yöresel yemeklerin dışında; fast food, pide ve kebap yiyebileceğiniz restoranlar da bulunuyor.