Armutlu Gezilecek ve Görülecek Yerler

Armutlu Kaplıcaları: Armutlu’dan saat başı kalkan minibüslerle Armutlu Kaplıcaları’na gidilebiliyor. Termal suların; romatizma, cilt, kırık, felç ve kadın hastalıklarına geldiği biliniyor. Kaplıca bölgesinde termal oteller de mevcut. Oteller, rahatsızlığa göre tedavi seansları uyguluyor.

Mecidiye Köyü: Şirin bir orman köyü olan Mediciye, Armutlu’nun en yeşil alanlarından biri. Hem doğa gezileri hem de fotoğraf turları için de oldukça ideal bir yapıya sahip. Köy halkı geçimini hayvancılıkla sağlıyor.

Yılanlar Koyu: Yılanlar mevkiinde yer alan koy, 4 kilometrelik sahil şeridi ve tertemiz deniziyle tatilcilerin denize girmek, güneşin tadını çıkarmak için tercih ettiği bir noktadır. Armutlu gezilecek yerler listenize Yılanlı Koyu´nu eklemeyi unutmayın.

Armutlu’daki köy hamamı, tarihi köprü, Hacı Ali Paşa Camii ve eski kitabeli çeşme de bölgenin en eski tarihi eserleridir. Hepsini bir günün yarısına sığdırabilirsiniz.

Armutlu Yapılacak Aktiviteler

  • Kaplıca sularından mutlaka yararlanın. Armutlu termal otelleri, mevcut olan rahatsızlığa göre tedavi seansları uyguluyor.
  • 16 kilometrelik sahil şeridine sahip olan Armutlu’da tertemiz denizin tadını çıkarın.
  • Mecidiye Köyü’nün yeşil doğasında piknik yaparak keyifli anlara imza atın. Yanınıza fotoğraf makinesi almayı unutmayın. Köy, kamp için de oldukça ideal.
  • Armutlu’da Ne Yenir?

    Tatil için Armutlu’yu seçtiyseniz eğer, Yalova’nın birbirinden lezzetli yemeklerini tadabileceğiniz birçok restoranın olduğunu hemen söyleyelim. Kimi sahil kıyısında, kimi daha iç kesimlerde yer alan restoranların mönüsü Yalova yöresel yemekleriyle dolu olup, ayrıca Türk mutfağına ait lezzetler de sunuyor. Haşlanmış lahana yaprağı ile yapılan pavli, mısır unuyla yapılan papara çorbası ve tavada yapılan hamur yemeği lalanga Yalova Armutlu’da denenmesi gereken başlıca lezzetlerdir. Bunların yanı sıra; yumurta tiridi, yaprak pidesi ve Yalova köftesi de keşfedeceğiniz yöre yemeklerindendir.