Yalova Termal Oteller

Yalova termal otelleri, en çok tercih edilen oteller listesinin başında bulunuyor. İstanbul’a en yakın termal oteller, kaplıca tatilini uzun yolculuklarda geçirmek istemeyenler için Yalova’da bulunuyor. Her şey dahil, yarım pansiyon, oda kahvaltı gibi farklı otel konseptleri de olan Yalova termal otelleri ve Çınarcık otelleri tatil severleri bekliyor. Üstelik Yalova termal otel fiyatları da her bütçeye hitap ederken daha fazla tatil yapmak isteyenler için birçok ödeme seçeneğini de beraberinde getiriyor.

Yalova Termal Otel Fiyatları

Hem şifa bulmak hem de her bütçeye hitap eden uygun ve ekonomik fiyatlı kaplıca tatili yapmak isteyenler için Yalova termal otel fiyatları makul olmalarıyla dikkat çekiyor. Üstelik Yalova termal hamam fiyatları ve Yalova termal aile banyoları fiyatları da otellerden günlük faydalanmak isteyenler için de birbirinden cazip kampanyalar içeriyor.

Yalova Kaplıcaları

Yalova kaplıcaları, yüzyıllardır çeşitli medeniyetler tarafından kullanılmasıyla biliniyor. Yalova rotalı sıklıkla termal turlar düzenlenen önemli şehirlerinden biri olması, Yalova kaplıca otellerinin sayısını da arttırmış durumdadır. Özellikle Armutlu Kaplıcaları Yalova termal turizminin en çok tercih edilen kaplıca bölgesi olarak biliniyor.

Yalova 5 Yıldızlı Termal Oteller

Yalova termal 5 yıldızlı oteller, bünyesinde birçok hizmet barındırırken, misafirlerine konforlu konaklamanın dışında birçok seçenek sunuyor. Sauna, Türk hamamı, kapalı havuz, doktor ve fizyoterapist imkânlarıyla tatilini sağlıkla geçirmek isteyenler için 5 yıldızlı Yalova termal oteller birçok hizmeti bir araya getiriyor.

Yalova Her Şey Dahil Termal Oteller

Yalova her şey dahil termal otelleri; sabah, öğle ve akşam yemeklerini ve yerli içecekleri kapsayan içeriğiyle tatil severlerin en çok tercih ettiği otel konseptlerinin başında geliyor. Dünya mutfağını içeren zengin menüleriyle her şey dahil termal oteller beraberinde sunulan birçok avantajla ön plana çıkıyor.

Kaplıcalı Yalova Balayı Otelleri

Yorucu bir düğün koşuşturmasının ardından Kaplıcalı Yalova Balayı otelleri, balayını rüya gibi geçirmek isteyen çiftler için bünyesinde birçok seçenek barındırıyor. Otellerde balayı çiftleri için özel olarak hazırlanmış; odaya şampanya servisi, oda süslemesi, SPA ve masaj gibi birçok hizmet sunuluyor. Balayını dinlenerek geçirmek isteyen çiftler için Yalova termal balayı otelleri iyi bir seçenek olabilir.

Muhafazakar Yalova Termal Oteller

Muhafazakar otel ya da İslami otel İslam’a uygun kurallarla tatil yapmak isteyenler için özel olarak düşünülmüş ve tasarlanmış otellere verilen isimdir. Muhafazakar otellerde konsept gereği helal yiyecekler bulunur. Ayrıca kadınlara ve erkeklere özel ibadethaneler, yüzme havuzları, sağlık ve SPA merkezleri bulunan muhafazakar Yalova termal oteller kaynaktan gelen şifalı sulardan yararlanarak sağlıklı bir kaplıca tatili yapmak isteyen her tatil severi bekliyor.

Yalova’da Gezilecek En Güzel Yerler

Karaca Arboretumu: Yalova-Termal yolu üzerindeki Samanlı Köyü’nde yer alan Karaca Arboretumu, içerisinde bulunan binlerce bitki çeşitleriyle dikkat çekiyor. Yeşilin birçok tonunu görebileceğiniz arboretum, Yalova gezilecek yerler listenize dahil etmenizi önerdiğimiz önemli bir nokta. Alanda; bitki, iris ve gül bahçeleri arasında keyifli bir gün geçirebilir, tatiline renk katabilirsiniz.

Yürüyen Köşk: Yalova’nın merkezinde yer alan Yürüyen Köşk, Atatürk’ün istediği doğrultusunda inşa edilmiştir. Köşkü bu kadar ünlü yapan olay ise, bir ağacın kesilmemesi için Atatürk’ün Köşkü kaydırılması gerektiği söylemesidir. Bir ağacın kesilmemesi için bu büyük köşkle İstanbul Belediyesi yakından ilgilenmiş, İstanbul’dan özel olarak getirtilen tren raylarıyla 4.80 metre kaydırılmıştır.

Sudüşen Şelalesi: Termal ilçesindeki Sudüşen Şelalesi, turistlerin yoğun ilgi gösterdiği gezi yerleri arasında bulunuyor. Üveyz Köyü’nden devam edildiğinde 6 kilometre sonra ulaşılabiliyor şelaleye. Sudüşen Şelalesi´ne özellikle hafta sonları, sabahın erken saatlerinde gitmenizi öneririz. Aksi takdirde piknik yapmak için yer bulamayabilirsiniz.

Kara Kilise: Bizans döneminde inşa edilen Kara Kilise’nin günümüze sadece duvar kalıntıları gelebilmiş. 4. ve 5. yüzyıla ait olduğu tahmin edilen kilise, Çiftlikköy ilçesinde yer alıyor.

Çınarcık: Plajları, sakin kasaba hayatı ve her bir noktasında bulunan Çınar ağaçlarıyla Çınarcık, Yalova’ya geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken bir lokasyon. Merkezinde bulunan restoranlar ve dondurmacılara uğrayarak lezzet dolu molalar verebilirsiniz.

Delmece Yaylası: Çınarcık’ta bulunan Delmece Yaylası, geniş bir düz alana sahip olan yaylanın yoluyla ulaşımı en kolay yaylaların başında geliyor. Yaylada; çam, ıhlamur, meşe ve kestane ağaçları yoğunluktadır. Ayrıca Yalova’nın en yeşil alanlarından biridir ve şifalı içmeleriyle de bilinir.

Erikli Yaylası: Bakir doğasını günümüze kadar koruyan, şehrin karmaşasından uzak kalmış bir diğer yayla ise Erikli Yaylası’dır. Çınarcık’ da yer alan Erikli Yaylası, özellikle yaz-kış trekking yapanların tercih ettiği bir bölge olarak biliniyor. Yaylada bir de dere bulunuyor ve dere yolunu takip ettiğinizde karşınıza benzersiz güzellikteki şelale çıkıyor.

Yalova’da Neler Yapılır?

Çınarcık plajlarında denize girmek ve güneşlenmek tatilinizin en dinlendirici aktivitesi olacaktır. Plajlarda bol bol vakit geçirmeyi ihmal etmeyin. Denize girmeyi planlarınız arasına alırsanız, dalış yapmayı da düşünebilirsiniz. Özellikle Ayıburnu ve Bozburun’da yapılan sualtı dalışlarına katılabilir ve deniz canlılarını keşfedebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında tatilinizi Yalova’da geçirmeye karar verirseniz Haziran ayında düzenlenen Delmece Yayla Şenlikleri’ne gitmenizde fayda var. Şenlikte birçok gösteriyi izlerken yöre halkını da yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Yalova’da Ne Yenir?

Yalova’da ne yenir sorusu aklınıza gelmiş olabilir… Renkli bir mutfak kültürüne sahip olan Yalova’da; termal sarma, yumurta tiridi, milföylü Yalova kebabı ve yaprak pide yiyebileceğiniz restoranlar bulunuyor. Tatlılardan ise papa ve meçavçevi yemenizi öneririz.