Kış Otelleri Rehberi

Kış Otelleri Rehberi

Hayalinizdeki kayak tatilini TatilBudur'un erken rezervasyon fırsatları ile uygun fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz

Kar Kalınlıkları

ULUDAĞ

0 cm

PALANDÖKEN

0 cm

ERCİYES

0 cm

KARTALKAYA

0 cm

SARIKAMIŞ

0 cm

KARTEPE

0 cm

Hangi illerde kayak merkezi var?

Ülkemiz kış tatili ve kayak için de oldukça elverişlidir. Kayak merkezi bakımından da şanslı olduğumuzu söylemek mümkündür. Sizler için ülkemizdeki kayak merkezlerini derlemek isteriz;

Türkiye’de kayak nerede yapılır?

Türkiye kayak yapmak isteyenler için pek çok alternatif söz konusudur. Şehre yakın ya da doğayla baş başa başka bir şehirde karın tadını çıkarmanız mümkündür. Özellikle sömestir döneminde çocukların enerjilerini atacağı bir tatil planlayanlar için şehre yakın keyifli olarak gerçekleştirebileceğiniz kayak rotalarına önerilerimiz Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi ve Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi olmaktadır. Hem başka bir şehir görmek yeni bir kültüre tanıklık etmek hem de karın tadını çıkarmak isterseniz de gözde kayak otelleri sizleri bekliyor. Bunların başında ise Bursa, Erzurum, Kars ve Kayseri geliyor. Kayak tatilinizde tercih ettiğiniz tüm kriterleri bir arada bulmak için TatilBudur web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kayak Tatili için nereye gidilir?

Kayak tatili için ülkemizin pek çok yerinde size uygun avantajlarla dolu tatili gerçekleştirebilirsiniz. Pistlerin seviyelerine, şehre uzaklığına, tercih ettiğiniz her konuda uygun kayak tatili için TatilBudur’u ziyaret edebilir. Bütçenize uygun avantajlarla dolu bir kış tatili gerçekleştirebilirsiniz. Kayak tatili için Uludağ, Palandöken, Erciyes, Sarıkamış, Kartepe ve daha pek çok rota sizleri bekliyor olacak.

Kayak tatili için en uygun aylar hangileridir?

Türkiye’de gerçekleştireceğiniz kayak tatilleri için en uygun süreç Aralık ayında başlamakta ve Mart ayında sona ermektedir. Sizler de planlarınızı bu tarihler doğrultusunda planlayarak keyifli bir kayak tatili gerçekleştirebilirsiniz. Bu tarihleri önceden takip ederek uygun fiyatlardan yararlanabileceğiniz erken rezervasyonlu kış tatili planı yapmayı da ihmal etmemenizi öneririz.

Kayak yapmak için kar kalınlığı ne olmalı?

Kayak yapmak için uygun olan kar kalınlığı 50 ile 70 cm arasındadır. Bu kar kalınlığı sınırları içerisinde kar ile buluşabilir kayak yapabilir ve sevdiklerinizle renkli bir gün geçirerek anılarınıza bir yenisini ekleyebilirsiniz. Kayak yapacağınız zaman kar montunuzu, kar pantolonuzu ve termal içliklerinizi ihmal etmemenizi öneririz. Ayrıca mutlaka yanınızda güneş kremi ve kar ya da güneş gözlüğü bulundurmanızı söylemek isteriz.

Popüler Kayak Merkezleri

Popüler Kayak Merkezlerinden bazılarını sıralayarak sizlerle paylaşmak isteriz. Sizler de tercihlerinizi belirleyerek sizin için en uygun kayak merkezine ulaşabilirsiniz. Detaylar için TatilBudur web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  • Bursa Uludağ Kayak Merkezi
  • Erzurum Palandöken Kayak Merkezi
  • Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi
  • Kars Sarıkamış Kayak Merkezi

Türkiye’de bulunan diğer kayak merkezleri

Türkiye’de daha az insan tarafından bilinen, sakin kayak merkezlerine ise aşağıda yer vermek isteriz.

  • Ordu Çambaşı Kayak Merkezi
  • Karabük Keltepe Kayak Merkezi
  • Sivas Yıldızdağı Kayak Merkezi