Kargıcak Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kleopatra Plajı: Kargıcak’taki plajlarda bolca vakit geçirseniz de Alanya’nın dünyaca ünlü Kleopatra Plajı’na gidip, benzersiz bir kıyıda denizin tadını mutlaka çıkarmalısınız. Yerli turistler kadar yabancı turistlerin de yoğun ilgisini gören Kleopatra Plajı yakınlarında otel bulunuyor. Alanya Kargıcak, Kleopatra’ya yaklaşık yarım saatlik bir uzaklığa sahip.

Alanya Kalesi: Alanya’nın Kargıcak’a yakın konumundan dolayı, ilçenin tüm tarihi ve doğasına bol bol zaman ayırabilirsiniz. Kargıcak gezilecek ve görülecek yerlerin ilk sıralarına Alanya Kalesi’ni dahil edebilirsiniz. Alanya Kalesi, halk tarafından "Kalenderi" olarak da adlandırılıyor. 13. yüzyılla tarihlendirilen kale, Alaeddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır.

Hamaksia Antik Kenti: Alanya Merkez’e yakın bir konumda yer alan Hamaksia Antik Kenti, Kargıcak gezilecek yerler listenizde yer verebileceğiniz noktalardan biri. Bölgenin tarihi hakkında bilgi veren antik kent, Sinek Kalesi olarak da adlandırılıyor. Bizans ve Roma dönemiyle tarihlendirilen antik çeşme, nekropol ve oturma sıraları başta olmak üzere birçok kalıntı görebilirsiniz Hamaksia Antik Kenti’nde.

Kargıcak Yapılacak Aktiviteler

  • Kargıcak’ın denizinde bol bol zaman geçirin, yüzmenin ve güneşlenmenin tadını çıkarın.
  • Beldenin bakir doğasında sabah yürüyüşleri yapın.
  • Alanya Merkez’den günübirlik kalkan tekne turlarına katılın.
  • Yine Alanya’nın birbirinden güzel koylarında tüplü dalışlar gerçekleştirin ve çeşitli su sporları aktivitelerine katılın.
  • Kargıcak’ta Ne Yenir?

    Akdeniz’in genellikle hafif olan yöresel yemeklerini Kargıcak’taki küçük restoranlarda deneyebilirsiniz. Özellikle turunçgil, yer fıstığı, susam, patlıcan ve taze fasulye üretiminin yapıldığı bölgede; şepit, döğme aşı, taze ülübü yemeği ve turunç reçeli denemeniz gereken lezzetlerin başında geliyor.