Konaklı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Augea Antik Kenti: Çok fazla kalıntısı gün yüzüne çıkmamış eski bir yerleşim alanıdır Augea Antik Kenti. Akdeniz kıyısında, iki yükseltinin ortasındaki düzlük alanda bulunuyor. Antik kentin hamamını ve tespit edilememiş kalıntılarını Konaklı gezilecek yerler listenize dahil edebilirsiniz.

Şarapsa Hanı: Şarapsa Hanı, kitabesindeki bilgiye göre II. Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde inşa edilmiştir. 1236-1246 yılları ile tarihlendirilen han, Alanya’ya 15 kilometre uzaklıktaki Serapsu kıyısında yer alıyor. Yakın bir zamanda yapılan restorasyon çalışmasıyla eğlence mekânı olarak turizme kazandırılmış durumda.

Alanya Kalesi: Selçuklu dönemine ait olan Alanya Kalesi, Konaklı gezilecek ve görülecek yerler listenizde yer verebileceğiniz görkemli bir yapıdır. Alanya Merkez’de yer alan kale, "Kandeleri" adıyla da anılıyor. Esasında Hellenistik döneme ait bir yapı olsa da, Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat tarafından tekrar inşa edilmiştir. Kale surlarının uzunluğu 6.5 kilometreyi buluyor.

Konaklı Yapılacak Aktiviteler

Konaklı’nın 9 kilometrelik sahil kıyısı, hem denize girmek için hem de sabah yürüyüşleri için oldukça ideal.
  • Konaklı’daki günübirlik jeep safari turlarıyla bölgeyi baştan sona gezin.
  • Alanya’nın en popüler aktivitesi olan rafting turlarına air gününüzü ayırın.
  • İlginiz varsa Alanya’daki dalış merkezlerinin düzenlediği tüplü dalış turlarına katılın.
  • Konaklı’da Ne Yenir?

    Alanya mutfağının birbirinden lezzetli yöresel yemeklerini sunuyor Konaklı. Akdeniz’in sağlıklı yiyeceklerini günün her öğünü tercih edebilirsiniz. Konaklı restoranlarında ağırlıklı olarak; çiğirdik, taze ülübü yemeği ve taze bakla yemeğinin yanı sıra Alanya’daki restoranlarda ızgara çeşitleri, mezeler, balık ve şiş kebap gibi lezzetlerden tadabilirsiniz. Sıcak bir iklime hâkim olan beldedeki dondurmacılara da sık sık uğrayın.