İskele Gezilecek ve Görülecek Yerler

Belek Dinler Bahçesi: Belek Dinler Bahçesi, Kudüs’ten sonra üç dini yapının bir araya geldiği tek noktadır. 2004 yılında düzenlenen Belek Dinler Bahçesi’nde; cami, kilise ve sinagog yapılarını bir arada görmek mümkün. Hoşgörü ve saygının mesajını veren bahçe, üç dinin mistik atmosferini aynı anda yansıtıyor. Dinler Bahçesi, günlük 200-250 ziyaretçisiyle Belek’in en çok ziyaret edilen gezi noktasıdır.

Aspendos Antik Kenti: Belek İskele’ye 18 kilometre mesafede yer alan Aspendos Antik Kenti, tarihinden günümüze çok önemli kalıntılar getirmiştir. Kalıntıların geneli Belkıs Köyü sınırlarında bulunuyor. Aspendos, Pamfilya şehirlerinden biri olup; süs eşyası, at ticareti ve şarap üretiminin yapıldığı önemli bir kentti. Tapınaklar, stadyum, hamamlar, su kemerleri ve özellikle tiyatrosu Aspendos’un en gözde yapılarıdır. Akustiği ile ön plana çıkan tiyatro, günümüzde çeşitli konserlere ev sahipliği yapmakta… İskele gezilecek ve görülecek yerler listenize Aspendos’u ekleyebilirsiniz.

Kurşunlu Şelalesi: Antalya’nın sayısız akarsularından biri olan Kurşunlu Şelalesi, Belek İskele’ye 36 kilometrelik bir uzaklıkta yer alıyor. Şelalenin bulunduğu bölge, 1986 yılında park haline getirilerek düzenlenmiştir ve şelalenin çevresinde piknik yapmak için 33 hektarlık bir bölüm ayrılmıştır. Kızılçam, ladin, zakkum, incir ve söğüt ağaçları Kurşunlu Şelalesi’nin zengin gözler önüne sermekte…

İskele Yapılacak Aktiviteler

  • Belek’in doğasını keşfetmek için her sabah yürüyüş yapın.<7li>
  • Belek İskele’nin yakınındaki plajlarda denize girin. Tercihinizi konakladığınız otelin havuzundan yana da kullanabilirsiniz. Fakat Belek’in sahip olduğu plajların çoğu mavi bayrak ile ödüllendirilmiş olup, berraklığını hala koruyor.
  • Arkadaş grubunuzla Belek’teyseniz golf sahaları ve tenis kortlarına giderek küçük turnuvalar yapın. Belek İskele’deki otellerin düzenlediği golf turnuvalarına da dahil olabilirsiniz.
  • Rafting sporuyla yakından ilgileniyorsanız Köprülü Kanyon’da düzenlenen rafting turlarına katılın.
  • Özellikle Belek otellerinin işlettiği bar ve gece kulüplerinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin.
  • Belek’ta kurulan halk pazarında küçük bir alışveriş turuna çıkın. Yöreye özgü takı, halı ve kilim gibi ürünlerden satın alın.
  • İskele’de Ne Yenir?

    Akdeniz’in küçük bir bölgesi olan Belek İskele’de yöresel lezzetlerden Türk mutfağının en seçkin yemeklerine kadar çeşitli mönülere sahip restoranlar bulunuyor. Dünya mutfağına ait yemekleri ise genellikle Belek İskele otellerinin restoranlarında tadabilme şansınız var. Zeytinyağlılar ve balık çeşitleri yöresel lezzetlerin temelini oluşturmakla birlikte, içkinizi yudumlarken yöresel mezelerin de tadına bakmayı ihmal etmeyin.