Çukurbağ Yarımadası Gezilecek ve Görülecek Yerler

Antiphellos Antik Kenti: Çukurbağ Yarımadası’nın en önemli gezi noktaları arasındaki Antiphellos Antik Kenti, günümüze taşıdığı tarihi değerleriyle ön plana çıkıyor. Hemen hemen her turistin ziyaret ettiği antik yerleşim alanında; Likya lahitleri, Likya anıt mezarları en göze çarpan kalıntılar arasında... Özellikle Kaş Antik Tiyatro, 4 bin kişilik kapasitesi ve M.Ö. 1. yüzyıla dayanan tarihiyle antik kentin en görülesi yapısıdır.

Limanağzı: Sit alanı olarak korumaya alınan Limanağzı, tertemiz plajları ve yürüyüş parkurlarıyla Çukurbağ Yarımadası gezilecek ve görülecek yerler listenizde olması gereken bir nokta. Kaş’tan kalkan teknelerle 20 dakikada Limanağzı’na ulaşabilirsiniz. Kıpırtısız deniziyle, rengarenk çiçekleri ve tertemiz havasıyla tatilde olduğunuzu her saniye size hatırlatacak bir yerde olduğunuzu bilmek, keyifli saatler geçirmenizi sağlayacak.

Kaputaş: Türkiye’nin ve aynı zamanda dünyanın en gözde plajlarından biri bulunuyor Kaputaş’ta. Son yıllarda yerli turistler kadar yabancı turistlerin de yoğun ilgisini gören Kaputaş Plajı’nın altın sarısı kumsallarında güneşlenip, turkuaza çalan sularında yüzerek günün keyfini çıkarabilirsiniz.

Meis Adası: Çukurbağ Yarımadası’ndan kolaylıkla ulaşılıyor Meis Adası’na. Yunanistan’ın popüler tatil noktaları arasındaki Meis Adası’na Kaş’tan kalkan teknelerle gidebilirsiniz. Eğer pasaportunuz yanınızdaysa ve sadece vizeniz yoksa, Kaş’tan kolaylıkla vize alınabiliyor.

Çukurbağ Yarımadası Yapılacak Aktiviteler

  • Çukurbağ Yarımadası’ndan kalkan günübirlik tekne turlarıyla birçok koyu gezme fırsatını kaçırmayın.
  • Yarımadanın birbirinden büyüleyici plajlarında denizin keyfini çıkarın. Özellikle Küçük Çakıl Plajı ve Büyük Çakıl Plajı’na mutlaka gidin.
  • Yarımadanın çevresini saran kayalıklar dalış yapanların ilgi odağı… Siz de yanınıza malzemelerinizi getirip dalış yapın veya dalış merkezlerinin düzenlediği turlara katılın.
  • Kaş’ın küçük ama bir o kadar sevimli barlarında gece geç saatlere kadar eğlenin.
  • Çukurbağ Yarımadası’nda Ne Yenir?

    Akdeniz’in çeşidi bol balıkları, Antalya mutfağının en vazgeçilmez lezzetlerini oluşturuyor. Mercandan palamuta, kefalden orfoz balığına kadar mevsimine göre tüm balıkları Çukurbağ Yarımadası’ndaki restoranlarda deneyebilirsiniz. Antalya Kaş yöresel yemeklerinin temelini oluşturan zeytinyağlılar, çeşitli otlar ve deniz ürünleri de Çukurbağ Yarımadası restoranlarındaki mönülerde sık sık karşınıza çıkacak.