Kiriş Gezilecek ve Görülecek Yerler

Phaselis Koyu: Kemer Kiriş’e yakın bir konumda bulunan Phaselis, Kiriş gezilecek yerler listenize alabileceğiniz sayılı noktalardan biri. Phaselis Koyu’nda denize girebilir, sınırları içerisindeki Phaselis Antik Kenti’nin kalıntıları ziyaret edebilirsiniz. Piknik için de oldukça ideal noktalar var.

Kemer Merkez: Kiriş’e 7 kilometre uzaklıktaki Kemer Merkez’e geçerek alışveriş yapabilir, çarşılarda gezebilir ve bölgenin plajlarında denize girebilirsiniz. Kirişten kalkan dolmuşlarla kolaylıkla ulaşılabiliyor Kemer Merkez’e.

Göynük Kanyonu: Kiriş gezilecek ve görülecek yerlerden biri de 19 kilometre uzaklıktaki Göynük Kanyonu. Benzersiz bir manzaraya sahip olan Göynük Kanyonu’nda birçok restoran ve büfe bulunuyor. Gün boyu kanyonda yapacağınız yürüyüşlerin ardından restoranlarda güzel bir yemekle taçlandırabilirsiniz gezinizi. Kanyon, dünyanın e iyi 10 trekking parkurları arasında gösteriliyor. Çadırınız ve gerekli tüm malzemeleriniz yanınızdaysa Göynük Kanyonu’nda kamp yapabilirsiniz.

Kiriş Yapılacak Aktiviteler

  • Kiriş plajlarında denize girip, gün boyu sıcak kumsallarda dinlenin.
  • Doğa yürüyüşleriyle Kiriş ve çevresini keşfe çıkın. Phaselis Koyu mutlaka bu rotalardan biri olmalı.
  • Bir günü Köprüçay’da raftign yapmak için ayırın.
  • Akşam saatlerinde bölgenin barlarına giderek gece hayatını keşfedin.
  • Kiriş’te Ne Yenir?

    Kiriş restoranlarında Akdeniz mutfağına ait birçok lezzeti tadabilirsiniz. En çok sebze ve baklagillerin tüketildiği Kiriş yöresel yemeklerinin temelini zeytinyağlılar oluşturuyor. Kabak cintmesi, şakşuka, palize, mevsimine göre balık ve patlıcanlı cive Kemer Kiriş’te denemeniz gereken yemekler arasında.