Çolaklı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Manavgat Şelalesi: Manavgat Şelalesi, Çolaklı’nın bulunduğu coğrafyayı özetleyen doğal güzelliklerin başında geliyor. Ünlü bir gezi noktası olan şelale, Çolaklı’ya 13 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. Az bir yükseklikten dökülen Manavgat Şelalesi’nin debisi oldukça yüksek. Çevresinde çeşitli lokantalar ve balık restoranları bulunuyor.

Köprülü Kanyon Milli Parkı: Rafting denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biridir Köprülü Kanyon. Kanyonun bulunduğu çevre mili park olarak ilan edilip koruma altına alınmıştır. Ayrıca kano yapmaya da imkân veren kanyon, trekking ve kamp için de ideal bir yapıya sahip. Çolaklı, Köprülü Kanyon Milli Parkı’na 7 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. Çolaklı gezilecek ve görülecek yerler listenizde Köprülü Kanyon´a mutlaka yer vermelisiniz.

Side: Çolaklı ile Side arası yaklaşık 13 kilometredir. Side’nin doğasını ve tarihi noktalarını tatiliniz sırasında keşfedebilirsiniz. Side Antik Kenti’ne geçip, Side Apollon Tapınağı ve Side Antik Tiyatro’nun sağlam mimarilerini görebilirsiniz. Ayrıca Side otellerinde bir-iki gün kalarak beldenin doğasına ve plajlarına daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Çolaklı Yapılacak Aktiviteler

  • Sabah saatlerinde Çolaklı’nın sahil kıyısında yürüyüş yapın veya bisikletle beldenin dar sokaklarında gezintiye çıkın.
  • Köy kahvaltısıyla güne daha zinde başlayın.
  • Köprülü Kanyon’da düzenlenen rafting turlarına katılın.
  • Manavgat Şelalesi’ni ziyaret ettiğinizde piknik yapmayı ihmal etmeyin.
  • Side’de günübirlik düzenlenen binicilik turlarına dahil olun. Gezinizde İngiliz ve Arap atları size eşlik edecek.
  • Alışveriş için Manavgat’a geçip, küçük mağazaları ve hediyelik eşya satan tezgâhları gezin.
  • Çolaklı’da Ne Yenir?

    Antalya-Manavgat’ın yöresel mutfağını en özel tatlarını Çolaklı restoranlarında deneyebilirsiniz. Side ve Çolaklı özellikle alabalığın ön plana çıktığı beldeler olduğu için tatiliniz sırasında alabalıkların tadına mutlaka bakmalısınız. Diğer taraftan; sac kavurma, sebzeli kebap, hibeş, kabak cintmesi, şakşuka ve tandır kadayıfı Çolaklı’nın en sevilen lezzetleridir.