Kızılağaç Gezilecek ve Görülecek Yerler

Manavgat Şelalesi: Manavgat Şelalesi’ni Kızılağaç gezilecek ve görülecek yerler listenize dahil ederek doğanın içinde hem piknik yapma hem de bol bol dinlenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Kızılağaç’a 12 kilometre uzaklıktaki şelale, aynı ismi taşıdığı Manavgat Çayı’nın üzerinde yer alıyor. Akdeniz’in büyüleyen güzelliklerinden sadece biri olan bu gezinizde kısa yürüyüşlerle çevreyi keşfedebilirsiniz.

Köprülü Kanyon Milli Parkı: Antalya’nın en popüler gezi noktalarının başında gelen Köprülü Kanyon, doğaseverler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Özellikle rafting tutkunlarının ilgi gösterdiği kanyon trekking için de oldukça ideal. Köprülü Kanyon Milli Parkı, beldeye 21 kilometrelik bir uzaklıkta bulunuyor. Defne, kızılçam, zakkum ve funda ağaçları arasında kamp kurarak bu benzersiz bölgeye daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Seleukeia Antik Kenti: Kızılağaç’tan 19 kilometrelik bir uzaklığa sahip olan Seleukeia Antik Kenti, beldeye yakın tarihi gezi noktaları arasındadır. Antik yerleşim alanının birçok kalıntısı günümüzde de görülebilmekte... Güney yönündeki surlar, agora, şapel ve tapınak kalıntılar Roma ve Hellenistik dönemle tarihlendiriliyor. Kızılağaç gezilecek yerler listenize Seleukeia Antik Kenti´ni ekleyerek kısa bir tarih yolculuğuna çıkın.

Side Antik Kenti: Antalya’nın en sağlam ve en gözde kalıntılarına ev sahipliği yapan Side Antik Kenti, özellikle tiyatro ve tapınağıyla dikkat çekiyor. Sadece Side Antik Tiyatro ve Side Apollon Tapınağı’nı görmek için gelen turist sayısı da oldukça fazladır. M.Ö. 7. yüzyılla tarihlendirilen antik kente M.Ö. 5. yüzyılda Yunan halkının yerleştiği biliniyor.

Kızılağaç Yapılacak Aktiviteler

  • Side’de Arap ve İngiliz atlarla yapılan binicilik turlarına mutlaka katılın.
  • Köprülü Kanyon’da düzenlenen rafting turlarıyla hem eğlenceli hem de adrenalin dolu saatler geçirin.
  • Kızılağaç’ın tertemiz denizinde gün boyu serinleyin. Side ve Manavgat plajları da denize girmek için tercih edeceğiniz bölgeler arasında.
  • Kızılağaç’ta Ne Yenir?

    Antalya’nın yöresel mutfağına eşlik eden beldeler arasındaki Kızılağaç’ta hafif ve sağlıklı yiyeceklerin yanı sıra Türk mutfağının en seçkin yemeklerini tadabileceğiniz restoranlar bulunuyor. Tandır kebabı, sac kavurma, Arap kadayıfı, yoğurtlu yörük kavurma, enginar dolma, bıldırcın dolma ve kabak çiçeği dolmasının yanı sıra; limon, portakal, karpuz ve incir reçellerini damağınızla buluşturabilirsiniz. Ayrıca tost, gözleme ve fast food ürünleri satan büfeleri tercih edebileceğiniz gibi, Side ve Manavgat’ın balık restoranlarında balık çeşitlerinin tadına bakabilirsiniz.