Kumköy Gezilecek ve Görülecek Yerler

Manavgat: Kumköy, bağlı olduğu ilçe başta olmak üzere çevresindeki birçok beldeye kolay ulaşımından dolayı tarihin ve doğanın derin izlerine yolculuk yapacağınız en ideal yerlerden biri. Manavgat’a yaklaşık 5 kilometrelik bir mesafede yer alan Kumköy tatilinizde; Manavgat Şelalesi’ni, Köprülü Kanyon’u, Oymapınar Gölü’nü, Seleukeia Antik Kenti’ni ve daha birçok noktayı Kumköy gezilecek ve görülecek yerler listenize dahil edebilirsiniz.

Side: Kumköy, Side’ye oldukça yakın bir noktada bulunuyor. Minibüslerle veya kendi aracınızla Side’nin benzersiz atmosferine dahil olabilirsiniz. Side Antik Kenti, bölgenin en ünlü tarihi mekânı. Antik yerleşim alanındaki Side Apollon Tapınağı, görkemli mimarisi ve sağlamlığıyla dikkat çeken yapıların başında geliyor. Side Antik Tiyatro ise tıpkı Apollon Tapınağı gibi antik yerleşim alanının en gözde yapıları arasında olup, sağlamlığını koruyor. Side’nin tarihi atmosferinden çıktığınız an beldenin bakir doğasında gezintiler yapabilir, masmavi denizinde serileyerek günün tadını çıkarabilirsiniz.

Kumköy Yapılacak Aktiviteler

  • Köprülü Kanyon’un doğa sporlarına elverişli coğrafyasında rafting yaparak adrenalin dolu saatler geçirin.
  • Side’de günübirlik düzenlenen binicilik turlarına katılarak Arap ve İngiliz atları eşliğinde doğanın içinde gezintiler yapın.
  • Denize girmek için Side ve Manavgat’taki plajları tercih edin.
  • Side’den kalkan tekne turlarına bir gününüzü mutlaka ayırın.
  • Kumköy’de Ne Yenir?

    Akdeniz’in her noktası gibi meze çeşitleri ve deniz ürünleri ile ünlüdür Antalya Kumköy. Zeytinyağlılar, ot yemekleri gibi hafif ama bir o kadar sağlıklı bir mutfağa sahiptir. Side Kumköy’de; hibeş, sac kavurma, sebzeli kebap ve laba başta olmak üzere birçok lezzeti damağınızla buluşturabilirsiniz. Özellikle Side restoranlarında beldeyle özdeşleşmiş alabalığın tadına bakmalısınız.