Bostancı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Bağdat Caddesi: Kadıköy’ün en popüler noktası olan Bağdat Caddesi, Bostancı’ya oldukça yakın. Dünyanın en iyi alışveriş caddeleri arasında gösterilmekte. Lüks mağazaları, şık restoranları ve kafeleriyle gün içerisinde hareketliliğini yitirmeyen Bağdat Caddesi, Bostancı gezilecek ve görülecek yerler arasında ilk sırayı alabilir.

Caddebostan Plajı: Yıllarca popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen Caddebostan Plajı’nda denize girenlerin sayısı azalmış durumda. Artık sadece çimlere oturup piknik yapan, kitap okuyan, yürüyüş yapan insanlar tarafından sık sık ziyaret ediliyor.

Kadıköy ilçesinde yer alan Hemdat İsrael Sinagogu, Assumption Kilisesi, Fenerbahçe Müzesi, All Saint Moda Kilisesi, Kadıköy Balıkçılar Çarşısı ve İstanbul Oyuncak Müzesi de Bostancı’dan kolaylıkla ulaşabileceğiniz gezi noktalarıdır.

Bostancı Yapılacak Aktiviteler

  • Bostancı sahili boyunca bisiklet turlarına çıkın. Bisiklet ve yürüyüşler için Caddebostan’ı da tercih edebilirsiniz.
  • Bağdat Caddesi boyunca sıralanan ünlü mağazalarda alışveriş yapın. Bostancı ve Kadıköy’ün ara sokaklarında kalmış mağazalar daha uygun fiyatlara sahip.
  • Akşam saatlerinde eğlenmek için sabaha kadar açık olan Kadıköy’deki bar ve kulüplere gidin.
  • Bostancı´da yer alan lunapark her yaş grubuna hitap en keyifli aktivitelerden biri.
  • Bostancı’da Ne Yenir?

    Bostancı´nın hem sahil kıyısında hem de iç kesimlerinde restoranlar bulunuyor. Sahil kesimindeki restoranların geneli Türk ve dünya mutfağına ait çeşitli lezzetler sunmakta. Ayrıca farklı mezeler deneyebileceğiniz içkili mekânlara da sahip. Ev yemekleri, yaprak ciğer, balık ve kebap çeşitleri Bostancı’da yiyebileceğiniz lezzetlerin başında geliyor.