Kozyatağı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kriton Curi Parkı: Kriton Curi Parkı, Kozyatağı’nda ikamet eden halkın dinlenme noktalarının ilk sırasında yer alıyor. Parkta sabah yürüyüşleri yapanları, kitap okuyanları ve dinlenenleri görmek mümkün. Kozyatağı’nın en yeşil noktası olan park, küçük bir çamlık görünümündedir ve içerisinde yapay bir dere bulunuyor. Parkın ismi, İstanbullu bir bilim adamına ait.

Kozyatağı Kültür Merkezi: İlçenin sosyal ve kültürel yaşantısını hareketlendiren önemli bir noktadır Kozyatağı Kültür Merkezi. Bayar Caddesi üzerinde bulunan kültür merkezindeki sergileri gezebilir veya bir tiyatro oyunu için bilet alabilirsiniz.

Caddebostan Sahili: Günün her saati keyifli bir yürüyüş için tercih ediliyor Caddebostan sahili. Çimlere oturup kitap okumak, paten kaymak veya bisiklete binmek bölgenin en popüler aktiviteleridir. Kozyatağı gezilecek yerler listelerinde Caddebostan sahili mutlaka yerini almalı.

Kozyatağı Yapılacak Aktiviteler

  • Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gösterime giren tiyatro oyunlarına bilet alın.
  • Akşam arkadaş sohbetleri için Atatürk Caddesi veya Caddebostan sahilindeki kafeleri tercih edin.
  • Kriton Curi Parkı’nda sabah yürüyüşleri yapın.
  • İnönü Caddesi’ndeki güzellik merkezlerinde bakım yaptırmak keyifli bir aktivite olabilir.
  • Bar ve kulüp gibi eğlence mekânlarının sayısı azdır Kozyatağı’nda. Gece dışarı çıkmak isterseniz Caddebostan ve Kadıköy Barlar Sokağı’nı tercih edin.
  • Kozyatağı’nda Ne Yenir?

    Kozyatağı’nda hem şık hem salaş restoranların yanı sıra kafe ve büfe işletmeleri de bulunuyor. Özellikle Atatürk Caddesi’ndeki restoranlarda; kebap, ev yemekleri, pide ve böreğin yanı sıra fast food ürünlerini de deneyebilirsiniz. Kozyatağı restoranları her bütçeye hitap eden fiyatlara sahip. İnönü Caddesi’nde ise daha çok zeytinyağlı yemekleri ve balıkçıları tercih edebilirsiniz.