Nişantaşı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Vali Konağı Caddesi: Nişantaşı’nın en ünlü noktasıdır Vali Konağı Caddesi. Cadde boyunca sıralanan mağazalar dünyaca ünlü markalara aittir. Alışverişe çıkanların gün içerisinde hareketlendirdiği caddenin ara sokaklarında kafe ve restoran gibi yeme-içme ihtiyacınızı karşılayacağınız mekânlar bulunuyor.

Abdi İpekçi Caddesi: Cadde, bir dönem Milliyet Gazetesi’nin Genel Yayın Müdürü olan Abdi İpekçi’den alıyor ismini. Dünyanın en pahalı 25. caddesi olmasından dolayı bölgedeki mağazalar genellikle yüksek gelirlilere hitap ediyor. Ayrıca her yılbaşında büyük kutlamalar düzenleniyor. Nişantaşı gezilecek ve görülecek yerlerin ilk sıralarında olması gereken bir noktalardan biridir Abdi İpekçi Caddesi.

Atatürk Müzesi: I. Dünya Savaşı’nın ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi ve kız kardeşiyle birlikte yaşadığı ev günümüzde Halaskargazi Caddesi üzerindedir ve müze olarak ziyaretlere açıktır. Müzede Atatürk’ün öğrenim yılları, subaylık yılları ve katıldığı savaşlara ait çeşitli fotoğraflar bulunuyor. Ayrıca yine Atatürk’ün kişisel eşyaları sergileniyor.

Saint Esprit Kilisesi: Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer alan Saint Esprit Kilisesi, 1845-1846 yılları arasında inşa edilmiştir. Günümüzde Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nin avlusunda bulunuyor. Şişli’de yaşayan Hristiyan cemaatinin ibadetine açılan Saint Esprit Kilisesi, dönemin Papa temsilcisi tarafından yaptırılmıştır. Mimarı, Gaspart Fossati’dir.

Nişantaşı Yapılacak Aktiviteler

  • Alışveriş için Nişantaşı’ndaki Vali Konağı Caddesi’ne ve Abdi İpekçi Caddesi’ne uğrayın. İki cadde boyunca dünyaca ünlü markalara ait mağazalar bulunuyor.
  • Nişantaşı’ndaki sanat galerini mutlaka ziyaret edin.
  • Akşam saatlerini Nişantaşı barları ve gece kulüplerinde geçirin.
  • Nişantaşı’nda Ne Yenir?

    Nişantaşı, İstanbul’un en şık mekanlarına sahip. Türk ve dünya (İtalyan, Fransız, Çin) mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini deneyebileceğiniz restoranlar her damak zevkine hitap ediyor. Ayrıca; döner, kebap, börek ve salata çeşitleri üzerine hizmet veren restoranlara uğrayabilir ya da tercihinizi küçük büfelerdeki fast food ürünlerinden yana kullanabilirsiniz.