Kızkalesi Gezilecek ve Görülecek Yerler

Narlıkuyu Mozaik Müzesi: Narlıkuyu Mozaik Müzesi, Kızkalesi’ne 4 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Üç Güzeller Mozaiği, müzede sergilenen en önemli parça. Levhalar, tablolar ve figürler de müzede görebileceğiniz tarihi kalıntılar arasında.

Adam Kayalar: Kızkalesi gezilecek ve görülecek yerler listenize, bölgeye 6 kilometre uzaklıktaki Adam Kayalar’ı dahil edebilirsiniz. Kayaya oyulmuş insan kabartmalarının bulunduğu bölge, turistlerin yoğun ilgisini görüyor. Adam Kayalar; 11 erkek, 4 kadın, 2 çocuk ve 1 dağ keçisi figürlerinden oluşuyor.

Kanlıdivane: Antik bir yerleşim alanı olan Kanlıdivane, Kızkalesi’ne 4 kilometre mesafede… Antik kent, Hellenistik dönemde kurulmuş olup, kalıntılarının birçoğu Roma ve Bizans dönemlerine aittir. Akustiğinin çok iyi olması sebebiyle günümüzde konserlere ev sahipliği yapıyor.

Kızkalesi Yapılacak Aktiviteler

  • Kızkalesi’ndeki plajlarda gün boyu dinlenin.
  • Dalış turlarına katılın ve Kızkalesi’nin sualtı zenginliklerini keşfedin.
  • Akşam saatlerinizi Kızkalesi barlarında eğlenerek geçirin.
  • Parasailing yaparak Kızkalesi’ni gökyüzünden izleyin.
  • Kızkalesi’nde Ne Yenir?

    Kızkalesi’nde birçok lezzeti deneyebileceğiniz restoranlar bulunuyor. Kızkalesi yöresel yemekleri arasındaki övelemeç, tava kebabı, tantuni, çileme, bişi, batırık, mollaç ve yüzük çorbası damağınızla buluşturabileceğiniz lezzetlerdir. Bölgedeki kafelerde aperatif yiyecekler de alternatifleriniz arasında olabilir.