Bodrum Merkez Gezilecek ve Görülecek Yerler

Bodrum Kalesi ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi:Bodrum Merkez’in en çok ziyaret edilen noktaların başında Bodrum Kalesi geliyor. Kalenin içerisinde Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi yer alıyor.

Bodrum Antik Tiyatro: Bodrum Antik Tiyatro’nun hangi yıl yapıldığı kesin olarak bilinmiyor fakat tiyatro kalıntısına bakıldığında köklü bir tarihe sahip olduğu anlaşılıyor. Bodrum Merkez gezilecek ve görülecek yerler arasındaki antik tiyatro, 1960’lı yıllarda restore edilmiş. Günümüzde ise konserlere ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Halikarnas Mozolesi: Bodrum Merkez gezi listenize ekleyebileceğiniz bir diğer yer Halikarnas Mozolesi’dir. Muğla Bodrum’un en önemli tarihi değerlerinden biri olan mozole, esasında bir anıt mezar özelliğini taşıyor. Ayrıca antik dünyanın yedi harikası arasında gösteriliyor. Günümüzde mozole ve çevresi açık hava müzesi konumundadır.

Bodrum Osmanlı Tersanesi: Milta Marina’nın yanında yer alan Osmanlı Tersanesi, Bodrum Merkez’in tarihine ışık tutan bir noktadır. Antik çağlarda tersane olarak kullanıldığı tahmin edilip, Osmanlı döneminde de tersane olarak kullanılmaya devam ettiği biliniyor. Tersane, günümüzde sanat galerisi olarak hizmet veriyor.

Bodrum Merkez Yapılacak Aktiviteler

  • Bodrum’dan kalkan günübirlik tekne turlarına katılarak yarımadanın birçok koyunu keşfedin.
  • Bodrum plajlarında denizin keyfini çıkarırken şnorkelle küçük dalışlar gerçekleştirin.
  • Bölgenin yakınındaki koylarda dalış yaparak sualtı dünyasını yakından tanıyın.
  • Barlar sokağındaki mekânlarda günün ilk ışıklarına kadar eğlenin. Bodrum gece hayatı özellikle yaz sezonunda oldukça hareketleniyor.
  • Bölgeye özgü takılardan ve ünlü Bodrum sandaletlerinden mutlaka satın alın.
  • Bodrum Merkez’de Ne Yenir?

    Ege’nin birbirinden güzel mezeleri, salata çeşitleri ve deniz ürünleri Bodrum Merkez’de yer alan restoranların tümünde deneyebilirsiniz. Ege mutfağının yanı sıra Rum mutfağının da izlerini taşıyan yöresel yemeklerden; ahtapot çorbası, balık ızgara, kabak çiçeği dolması, balık çorbası, çökertme kebabı ve otlu börek çeşitleri Bodrum Merkez’de damağınızla buluşturmanız gereken lezzetlerdir. Ayrıca dünya mutfağına ait yemekler sunan restoranları da tercih edebilirsiniz ya da küçük büfelerde ve salaş mekanlardaki aperatiflerden atıştırabilirsiniz.