Göltürkbükü Gezilecek ve Görülecek Yerler

Plajlar ve Koylar: Göltürkbükü, birbirinden güzel koy ve plajlarıyla doğanın en güzel parçalarını sunuyor. Her gün farklı bir koy ve plaj keşfedebilirsiniz.

Madnasa Antik Kenti: Göltürkbükü’nün tarihine ışık tutan bir antik yerleşim alanıdır Madnasa. Bir Leleg şehridir ve Aşağı Göl Köyü’de yer alıyor.

Kunt Model ve Minyatür Müzesi: Mimar Emre Kunt’un öncülük ettiği Kunt Model ve Minyatür Müzesi’nde; gemi modelleri, deniz antikaları, hava araçları, sivil aralar sergileniyor.

Bodrum Merkez: Göltürkbükü’ne yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer alan Bodrum Merkez’i, Göltürkbükü gezilecek ve görülecek yerler listenize ekleyin. Özellikle Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Bodrum Kalesi ve Bodrum Antik Tiyatro görmeniz gereken ilk rotalar olmalı.

Göltürkbükü Yapılacak Aktiviteler

  • Bölgenin plajlarına ve koylarına sık sık zaman ayırın. Yanınıza bir şnorkel alarak küçük dalışlar gerçekleştirin.
  • Göltürkbükü’nün mandalina ve portakal bahçelerinde gezintiye çıkın.
  • Göltürkbükü Çarşısı’nda alışveriş turlarına çıkın. Yöreye ait kıyafetler, el yapımı hediyelik eşyalar satın alın.
  • Göltürkbükü’nün en az Bodrum kadar hareketli geçen gece hayatını keşfedin. Her müzik zevkine hitap eden barlar bulunuyor bölgede.
  • Göltürkbükü’nde Ne Yenir?

    Göltürkbükü’nde balık restoranları oldukça fazladır ve mevsimine göre balık yiyebilirsiniz. Ayrıca kahvaltı yapabileceğiniz, mantı, içli köfte ve deniz ürünlerini deneyebileceğiniz restoranlar da bulunuyor Göltürkbükü’nde. Balık çorbası, balık salatası, ahtapot çorbası ve kabak çiçeği dolması Göltürkbükü´nde denemeniz gereken yemeklerin ilk sıralarındadır.