Göcek Gezilecek ve Görülecek Yerler

Bedri Rahmi Koyu: Taşyaka Koyu olarak da adlandırılan Bedri Rahmi Koyu, Göcek’te bulunan cennetten bir parça. Ünlü şair Bedri Rahmi Eyüboğlu bu koya gelip, büyük bir kaya üzerine resim yapmış ve o kaya günümüzde de koyun en önemli simgesi hâline gelmiştir. Bedri Rahmi Koyu’na giderek hem koyun çevresini gezebilir hem de denize girebilirsiniz.

Günlüklü Koyu: Göcek koyları arasında en popüler noktalardan biri de Günlüklü Koyu’dur. Göcek ve Fethiye arasında kalan koyun bir tarafı alabildiğine yeşil orman, diğer bir tarafı masmavi bir denizin kucaklaştığı büyüleyici bir nokta. Koyu yürüyüşlerle keşfedeceğiniz gibi, piknik yapabilir ve denize girebilirsiniz. Göcek’e yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta olması koyu ziyaret edenlerin sayısını arttırıyor. Göcek gezilecek yerler listenize Günlüklü Koyu´nu dahil edip, beldenin en güzel manzaralarından birini keşfedebilirsiniz.

Göcek Yapılacak Aktiviteler

  • Göcek’ten kalkan günübirlik tekne turlarıyla koyları keşfedin. En popüler tekne turu “12 Adalar” turu… Limandaki guletlerden birini kiralayarak mavi tura da çıkabilirsiniz.
  • Göcek´te bisiklet turlarıyla gezintiye çıkın.
  • Göcek’teki küçük çarşıda alışveriş yapın, yöreye özgü hediyelik eşyalardan satın alın. Göcek Pazarı da taze sebze ve meyve alabileceğiniz bir nokta.
  • Göcek’te Ne Yenir?

    Balıkçılığın ve sebze üretiminin yoğun olduğu Göcek’in yöresel tatlarını saymakla bitiremeyiz. Salatalar, sebze yemekleri, zeytinyağlılar ve balık çeşitleri beldenin her restoranında bulabileceğiniz lezzetlerdir. Akdeniz mutfağına hakim olan Göcek’te; ıstakoz triosu, kalamar, çipura ve levreğin mevsimine göre ızgarasını; zeytinyağlılardan ise börülce, fasulye ve bamyayı damağınızla buluşturabilirsiniz Göcek restoranlarında.