Sıralama

Sıralama

Fiyat
Tarih
Filtreleme

Belgrad Turları (27)

28.12.2024 - 01.01.2025
5 Gün 4 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
01.12.2024 - 08.12.2024
8 Gün 7 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
18.09.2024 - 22.09.2024
5 Gün 4 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
15.09.2024 - 22.09.2024
8 Gün 7 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
21.09.2024 - 28.09.2024
8 Gün 7 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
27.07.2024 - 03.08.2024
8 Gün 7 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
03.07.2024 - 05.07.2024
3 Gün 2 Gece
Toplam 27 turdan 1 ile 20 arası gösterilmektedir.

Belgrad Turları

Balkanların incisi Belgrad’da eğlenceli bir geziye ne dersiniz? Eğer siz de 2024 yılında Balkan turları ile Osmanlı’nın izlerini taşıyan şehirleri yakından görmek isterseniz, TatilBudur.com’u incelemeye başlayabilir, uygun fiyatlara sahip vizesiz Balkan turları için hemen yerinizi ayırtabilirsiniz.

Belgrad Turları ve Fiyatları

Günün her saatinde yaşamın hız kesmeden devam ettiği Belgrad, Balkan turları kategorisinde yer alıyor. İstanbul ve Atina’dan sonra yerleşimin başladığı en eski yerlerden birisi olan Belgrad, Vinca kültürünün doğduğu şehirdir. Belgrad özellikle renkli gece hayatıyla da adeta bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Sırbistan turuna katılmaya karar verirseniz, vize işlemlerini beklemenize hiç gerek yok. Sırbistan vizesiz gidilen ülkeler arasında bulunuyor. Geçerli bir pasaportunuz Belgrad turu için yeterli olacaktır.

Vizesiz Belgrad Turu Fırsatları

Vizesiz Belgrad turları, 2024 vizesiz yurt dışı turlarının en çok rağbet gören turu olarak ön plana çıkıyor. Eğer siz de birbirinden uygun fiyatlara sahip vizesiz yurt dışı turlarında yerinizi almak isterseniz, rezervasyonunuzu aylar öncesinden yaptırarak erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Ramazan Bayramı Belgrad turları ve 29 Ekim Belgrad turları gibi özel gün turları da her sene düzenleniyor. Haydi, siz de şimdi TatilBudur.com fırsatlarını incelemeye başlayın, uygun fiyatlı 2019 Belgrad turları ile Balkanlarda daha fazla gezmenin keyfini çıkartın.

Sırbistan’da Gezilecek En Güzel Yerler

Belgrad ve Çevresi: Sırbistan’ın başkentliğini yapan Belgrad, genellikle bahar ve yaz aylarında turistlerin yoğun ilgisini görüyor. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada kurulan kent, hem kültür hem ekonomi hem de eğitim açısından gelişmiş durumda. Belgrad gezinizde ilk durağınız Kalemegdan Parkı olmalı. Sava ve Tuna nehirleri arasında bulunan park, oldukça keyifli bir gezi sunuyor. Ardından Nikola Tesla Müzesi, Aziz Sava Katedrali, Belgrad Hisarı, Eski Saray ve Yeni Saray’ı ziyaret edebilirsiniz. Prenses Ljubice Sarayı, Alexander Nevsky Katedrali, Belgrad Hayvanat Bahçesi, Nebojsa Kalesi de uzun bir süre Belgrad’da kalacaklar için farklı gezi noktalarıdır. Sırbistan’da çok fazla restoran bulunuyor. Özellikle Belgrad şehrindeki restoranlarda hem yöresel hem de dünya mutfağına ait çeşitli lezzetleri tadabilirsiniz. Tercihinizi geleneksel Sırp yemeklerinden yana kullanacaksanız Skadarlija semtine geçmenizde fayda var. Pilavlı sazan, Sırp salatası, kuru yemiş turta, kavrulmuş biber ve krepler denemeniz gereken ilk lezzetler.

Niş: Novi Sad ve Belgrad’dan sonra Sırbıstan’ın en büyük şehirlerinden birisidir Niş. Şehirde görebileceğiniz ilk nokta Milana Meydanı olmalı. Restoran ve kafelerin yoğun olarak görüldüğü meydan, şehrin kalbi olarak nitelendiriliyor. Küçük bir şehir ve birçok nokta yürüme mesafesinde bulunuyor. Eski dönemlerde 20 caminin bulunduğu şehirde sadece bir tane cami kalmış. Niş’te bulunan İslam Ağa Cami’ni rotanıza mutlaka dahil etmelisiniz.

Gamzigrad: Roma dönemine ait saray ve tapınaklardan oluşan, 10 dönümlük bir site alanı olan Gamzigrad aynı zamanda Felix Romuliana olarak bilinir ve 3. yüzyılda İmparator Galerius tarafından inşa edilmiştir. UNESCO Dünya Mirası Alanı olan Gamzigrad Yunan tanrıları Dionysos ve Medusa’nın figürleri ile tasvir edilmiş mozaik koridorlar, 2 tapınak, 2 saray ve hamam kalıntılarından oluşmaktadır. Eğer tarihe karşı ilginiz varsa Sırbistan’a gelmişken Gamzigrad’ı mutlaka Sırbistan gezilecek yerler listenize eklemelisiniz.