Evrenseki Gezilecek ve Görülece Yerler

Manavgat Şelalesi: Evrenseki’ye en yakın doğal güzelliklerin başında geliyor Manavgat Şelalesi. Manavgat Çayı’nın üzerinde bulunan şelale, çevresindeki yeşillikleriyle göz dolduruyor. Şelalenin çevresinde piknik yapabilir, gezintiniz sırasında bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Antalya’nın coğrafyasını güzelleştiren renklerden biri olan Manavgat Şelalesi, Evrenseki beldesine 13 kilometrelik bir mesafede yer alıyor.

Side Antik Tiyatro: Evrenseki’ye yakın olan tatil beldeleri arasındaki Side’nin antik yerleşim alanında bulunan tiyatro kalıntısı sağlamlığıyla göz dolduruyor. Side Antik Tiyatro’nun kapasitesi 17 bin kişidir. Roma dönemine ait diğer tiyatro kalıntılarından farklı olarak düzlük bir alana kurulmuş olup, ayrıca Pamphylia bölgesinin en büyük tiyatrosu olarak kabul ediliyor. Evrenseki gezilecek yerlerin ilk sıralarında Side Antik Tiyatro´ya yer verin.

Side Apollon Tapınağı: Side Antik Kenti’nin bir diğer önemli kalıntısı Apollon Tapınağı’dır. Tapınak; ışığın, müziğin, güneşin Tanrısı Apollon’a adanmıştır. Günümüzde Antalya’nın en popüler tarihi gezi noktalarından biridir ve tapınağın mimarisi dikdörtgen planlıdır. Side Apollon Tapınağı’nı ziyaretinizde gün batımını mutlaka seyredin.

Evrenseki Yapılacak Aktiviteler

  • Sabahın ilk ışıklarıyla Evrenseki’nin doğasında gezintiler yapın, bisikletiniz varsa beldenin dar sokaklarını bisiklet turlarıyla keşfedin.
  • Beldenin halk plajında gün boyu serinleyin. Plaj halka açık olsa da tertemiz ve oldukça bakımlı.
  • Evrenseki’de düzenlenen Köprülü Kanyon rafting turlarına katılın.
  • Side’de hem dalış yapın hem de su kayağı, jet ski gibi su sporları aktivitelerini deneyin.
  • Manavgat’a geçerek güzel bir tekne turuna birkaç saatinizi ayırın.
  • Evrenseki’de Ne Yenir?

    Antalya ve Side mutfağına ait lezzetleri sofralara taşıyan Evrenseki’de; sebzeli kebap, sac kavurma, hibeş, ot kavurma gibi hafif ama bir o kadar güzel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Evrenseki’de en sevilen yemeklerin temelini zeytinyağlılar, ot çeşitleri ve deniz ürünleri oluşturuyor. Balık, salata ve meze çeşitlerini hem Evrenseki hem de Side restoranlarında deneyebilirsiniz. Ayrıca Side’de dünya mutfağına ait birçok lezzeti keşfetme imkânınız da bulunuyor.