Gümbet Gezilecek ve Görülecek Yerler

Mindos Kapısı: Gümbet gezilecek ve görülecek yerlerin ilk sıralarında yer alan Mindos Kapısı, Halikarnas şehir duvarlarının iki kapısından biridir. Kapının Kral Mausolos tarafından yaptırıldığı biliniyor. Mindos Kapısı’na giderek bu noktada fotoğraflar çekebilirsiniz.

Gümbet Plajları: Bodrum’un sayısız plajlarından biri olan ve turistler tarafından sıklıkla tercih edilen Gümbet plajları; temizliği, berraklığı ve sıcak kumsalıyla gün boyu dinlenebileceğiniz, eğlenebileceğiniz bir nokta. Gümbet Koyu’nun sarmaladığı plajlar su sporları için de idealdir.

Bodrum Merkez: Bodrum Merkez, Gümbet’e sadece 3 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Dolayısıyla Gümbet’e gelen tatilciler Bodrum Merkez’i de gezmeyi ihmal etmiyor. Gümbet’ten kalkan dolmuşlarla Bodrum’a geçebilir; Bodrum Kalesi’ni, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni ve Bodrum pazarlarını gezebilirsiniz. Akşam saatlerinde ise Bodrum Barlar Sokağı’nda eğlenebilirsiniz.

Gümbet Yapılacak Aktiviteler

  • windsurf, parasailing ve su kayağı yaparak Gümbet plajlarında geçirdiğiniz saatleri daha da eğlenceli hale getirin. Özellikle dalış için en ideal noktalardan biridir Gümbet. Eğer ilginiz varsa dalış yapmak ve sualtı dünyasının tüm güzelliklerini görmek heyecanlı bir aktivite olacak.
  • Gümbet Barlar Sokağı’nda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencenin tadını çıkarın. Gümbet gece hayatı, Bodrum’u aratmayacak kadar hareketlidir.
  • Gümbet’te alışveriş yapmak, tezgahlar ve küçük dükkânlar arasında gezinmek oldukça keyifli saatler geçirmenizi sağlayacak. El sanatlarından, Milas kumaşlarına ve küçük hediyelik eşyalara kadar dolu dolu bir alışveriş yapın.
  • Gümbet İskelesi’nden kalkan günlük tekne turlarına katılın. Dilerseniz tekne kiralayarak gideceğiniz rotaları siz belirleyebilirsiniz.
  • Gümbet’te Ne Yenir?

    Gümbet’te her damak zevkine uygun birçok kafe ve restoran bulunuyor. Türk ve dünya mutfağından birçok lezzeti deneyebilirsiniz Gümbet restoranlarında. Gümbet mutfağını genellikle Muğla yöresel yemekleri şekillendirmiştir. Kabak çiçeği dolması, yoğurtlu köpoğlu mezesi Gümbet’te yemeden dönmemeniz gereken lezzetlerin ilk sıralarında… Çökertme kebabı, ölemeç çorbası, Muğla saraylısı ve lokum pilavı da Gümbet mutfağının en seçkin yemekleridir.